Lider Pet Food Akademi - S.s.s.

Sıkça Sorulan Sorular

Kategoriler


Evcil Hayvan Mamasının Taze Kalmasını Nasıl Sağlayabilirim?

Evcil hayvan mamaları uygun şekilde saklandığında, ürünlerin bozulması önlenebilir. Ayrıca evcil hayvanınıza kontrollü şekilde mama verildiğinde onun fazla mama tüketmesi önlenmiş olur. Fazla mama tüketimi kusma, ishal veya başka sağlık sorunlarına yol açabilir. Mamaların uygun koşullarda saklanması evcil hayvanınızın sağlıklı olmasına da destek olur.

Evcil hayvan ve ödül mamalarını orijinal ambalajında ​​saklamalısınız. Almış olduğunuz mama ile ilgili şikayette bulunduğunuzda, ambalajın üzerindeki lot numarası, parti numarası ve son kullanma tarihi ile birlikte ürünün tam adını belirtmek önemlidir. Aldığınız kuru mamayı başka bir kapta saklamak istiyorsanız, mamayı doğrudan bir kaba dökmek yerine mama paketi ile birlikte koymalısınız. Ancak kuru mamayı başka bir kaba koymanız gerekiyorsa temiz ve kuru olduğundan emin olmalısınız. Mamayı koyduğunuz kabın kapağını sıkıca kapatmalısınız. Kapak, mamanın tazeliğini korumaya yardımcı olur. Mamayı paketinden çıkartmış olsanız bile mama paketinin üzerinde yazılı olan lot numarasını, parti numarasını, markasını ve son kullanma tarihini kaydetmelisiniz. Kullanışlı olması için bu bilgileri mamayı koyduğunuz kabın dışına bantlayabilirsiniz. Ancak yeni bir mama paketi açtığınızda bilgileri değiştirmeyi unutmamalısınız. Saklama kabını, yeni bir mamaya geçiş yaptığınızda iyice yıkamalı ve kurulamalısınız. (Kabın yüzeyinde kalan yağ ve mama kırıntıları için)

Kuru veya açılmamış yaş mamayı serin bir yerde saklamalısınız. Mama paketinin bulunduğu ortamın sıcaklığı 26°C'den az olmalıdır. Aşırı ısı veya nem, mamanın bozulmasına neden olur. Evcil hayvanınız mama paketinin içine girmek için aşırı ısrarcıysa, mama paketini onun ulaşamayacağı güvenli bir yerde saklamalısınız. Kullanılmamış veya artan yaş mamayı buzdolabında saklamalısınız. Her kullanımdan sonra mama kaplarını yıkayıp kurutmalısınız. Su kaplarını da her gün yıkamalısınız. Evcil hayvanınızın tek seferde ödül mamalarının hepsini yemesini önlemek için onların ulaşamayacağı bir yerde saklamalısınız. Bu tür önlemlere dikkat ederek gıda kaynaklı enfeksiyonlardan evcil hayvanınızı korumuş olursunuz.

https://www.fda.gov/animal-veterinary/animal-health-literacy/proper-storage-pet-food-treats

Merak Ettiğin Ne Varsa, Sen Sor Biz Cevaplayalım! Hemen Tıkla.